Türkiye Aday Öğrenci

Kıbrıs Aday Öğrenci

2023 – 2024 Bahar Dönemi Ders Programı

abcdefg
AMERICAN UNIVERSITY of CYPRUS
2023-2024 SPRING SEMESTER COURSE SCHEDULE / 2023-2024 BAHAR DÖNEMİ DERS PROGRAMI
Course CODE COURSE TITLESECTIONSTARTSENDSDAYPLACE
Ders KoduDers AdıŞUBEBaşlama SaatiBitiş SaatiGünYER
AMH115İletişim Becerileri II10:0012:00ÇarşambaD5
AMH200Hasta Hakları13:3015:30PazartesiSALON
ANE101Anestezi Uygulama I09:0011:00CumaSALON
ANE102Anestezi Uygulama II09:0011:00CumaSALON
ANE104Sistem Hastalıkları11:0013:00PazartesiSALON
ANE106Anestezi Farmakolojisi09:0011:00PerşembeSALON
ANE108Enfeksiyon Hastalıkları11:0013:00PerşembeSALON
ANE201Mesleki İngilizce I14:0016:00SalıD11
ANE202Mesleki İngilizce II14:0017:00CumaSALON
ANE210Enfeksiyonun ÖnlenmesiDanışmanınızla İletişime Geçiniz
ANE204Klinik Anestezi II10.0012.00ÇarşambaSMYO LAB
ANE206Anestezi Cihaz ve Ekipmanları11:0013:00CumaSALON
ARC102Introduction to Architectural Design Studio10:0017:00ÇarşambaVICTORIA 1/3
ARC111Architectural Drawing I10:0013:00PazartesiB3 AUC STUDIO 1
ARC112Architectural Drawing II10:0013:00PazartesiVICTORIA 2/4
ARC122Building Technology II10:0013:00FRIDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC134Prog & Architecture13:0015:00FRIDAYB4 KÜTÜPHANE
ARC142History of Modern Architecture14:0017:00FRIDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC201Architectural Design Studio I10:0017:00TUESDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC202Architectural Design Studio II10:0017:00TUESDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC211Digital Design & Presentation I10:0013:00THURSDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC212Digital Design & Presentation II14:0017:00THURSDAYB3 AUC STUDIO 1
ARC252Environmental Design Systems10:0013:00FRIDAYD12
ARC301Architectural Design Studio III10:0017:00TUESDAYVICTORIA 2/1
ARC302Architectural Design Studio IV10:0017:00TUESDAYVICTORIA 2/1
ARC401Architecture Design Studio V10:0017:00TUESDAYVICTORIA 3
ARC402Graduation Project10:0017:00TUESDAYVICTORIA 3
ARC412Portfolio & Presentation14:0016:00MONDAYVICTORIA 3/1
ARC482Professional Pratice10:0012:00WEDNESDAYB12
AS108Menü Planlama12:0015:00PazartesiD12
AS110Pişirme Yöntemleri-II09:0012:00SalıMutfak
AS112Hijyen ve Sanitasyon110:0012:00PazartesiD5
AS112Hijyen ve Sanitasyon218:3020:00SalıB11
AS114Yöresel Mutfaklar12:0015:00ÇarşambaD12
AS202Ziyafet Mutfağı109:0012:00PerşembeB1
AS202Ziyafet Mutfağı217:0018:30SalıMutfak
AS204Dünya Mutfakları112:0015:00PerşembeMutfak
AS204Dünya Mutfakları217:0018:30CumaMutfak
AS205Mesleki Yabancı Dil-I18:3020:00PazartesiB12
AS206Mesleki Yabancı Dil-II114:0017:00CumaSALON
AS206Mesleki Yabancı Dil-II218:3020:00ÇarşambaB12
AS208İşletme Yönetimi-II112:0014:00ÇarşambaD9
AS208İşletme Yönetimi-II217:0020:00PerşembeD9
AS210Mutfak Çeşitleri109:0012:00PazartesiB4 KÜTÜPHANE
AS210Mutfak Çeşitleri218:3020:00CumaD9
AS220İçecek Servisi17:0018:30ÇarşambaB12
BİL104Bilgisayar - IIGoogle Classroom (Asenkron)
BUS102Principles Of Management14:0017:00MONDAYB6
BUS112Principles of Economics II10:0013:00MONDAYB11
BUS204Financial Accounting II15:0017:00THURSDAYB8
BUS206Statistics II13:0015:00WEDNESDAYD5
BUS212Macroeconomics115:0017:00MONDAYB8
BUS212Macroeconomics217:0019:00FRIDAYD12
BUS304Operations Managerment13:0015:00THURSDAYD10
BUS332Marketing Management13:3015:00TUESDAYD12
BUS334Research Methods15:0017:00WEDNESDAYD10
BUS336Financial Management15:0017:00TUESDAYD12
BUS404Risk Management12:0013:30TUESDAYB6
BUS436Innovation Management13:0015:00THURSDAYB8
CFA312Kurgu II10:0013:00MONDAYB12
COMP104COMPUTER IIGoogle Classroom (Asenkron)
CS202Communication Skills II310:0013:00FRIDAYD10
ÇİN101Temel Sanat Eğitimi10:0016:00PazartesiVICTORIA 39
ÇİN102Temel Tasarım10:0016:00PazartesiVICTORIA 39
ÇİN104Çamur Tornasında Şekillendirme10:0011:00PerşembeVICTORIA 3/1
ÇİN109Seramik Terminolojisi14:0016:00CumaVICTORIA 39
ÇİN111Teknik Resim ve Perspektif14:0016:00ÇarşambaVICTORIA 39
ÇİN113Seramik Uygulamaları I09:0011:00CumaVICTORIA 39
ÇİN114Seramik Uygulama II09:0011:00CumaVICTORIA 39
ÇİN202Alçı Model,Şekillendirme ve Kalıp Uygulamaları II11:0013:00PerşembeSeramik Bahçe
ÇİN206Portfolyo15:0017:00PazartesiVICTORIA 3/1
ÇİN210Modüler Seramik11:0013:00CumaVICTORIA 39
ÇİN213Seramik Uygulama III09:0011:00CumaSeramik Atölye
ÇİN214Seramik Uygulama IV09:0011:00CumaVICTORIA 39
ÇOG102Çocuk Gelişimi-II10:0012:00CumaD9
ÇOG104Özel Eğitim-II13:0015:00PerşembeB12
ÇOG106Aile Eğitimi15:0017:00PerşembeB12
ÇOG108Öğrenme ve Öğretme Teknikleri09:0011:00PazartesiD9
ÇOG110Çocuk ve Müzik09:0011:00SalıOFİS
ÇOG112Okul Öncesi Eğitimde Program Geliştirme11:0013:00PazartesiD9
ÇOG202Çocuk Hakları ve Koruma10:0012:00SalıD9
ÇOG204Çocuk Edebiyatı ve Medya09:0011:00PerşembeD9
ÇOG206Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları14:0016:00PerşembeD9
ÇOG208Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Uygulama-II09:0011:00CumaUygulama Alanı
ÇOG210Çocuk Beslenmesi11:0013:00PerşembeD9
EFL102İngilizce II-1113:0015:00SalıSALON
EFL102İngilizce II-2215:0017:00SalıSALON
EFL102İngilizce II-3318:0020:00ÇarşambaB11
EFSA1English Foundation School A109:0012:00PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBED10
EFSA2English Foundation School A209:0012:00SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMAB8
EFSB1English Foundation School B109:0012:00PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBAB11
EFSB1English Foundation School B109:0012:00CumaB8
EGL102Development Of Reading & Writing Skills II14:0017:00THURSDAYB11
Eğitim Sosyolojisi14:0016:00PazartesiA6
EGT212Eğitimde Araştırma Yöntemleri14:0016:00ÇarşambaD11
EGT303Topluma Hizmet Uygulamaları17:0020:00CUMAB8
EH102TEMEL HALK SAĞLIĞI14:0016:00ÇarşambaB11
EH104ECZANE HİZMETLERİNDE İLAÇ BİLGİSİ09:0011:00PazartesiD8
EH106MEDİKAL ÜRÜNLER11:0013:00PazartesiD8
EH202Eczane Mesleki Uygulama II09:0017:00CumaUygulama Alanı
EH204Toksikoloji09:0011:00SalıD8
EH206Eczane Kayıtları ve Stok14:0016:00PazartesiD8
EH208Tıbbi Bitkisel Ürünler11:0013:00SalıD8
EH210Pratik İlaç Bilgisi II14:0016:00SalıD8
EH212Hastalıklar Bilgisi11:0013:00MONDAYSALON
FSH102Apparel Production Technology10:0013:00MONDAYModa Stüdyo
FSH104Fashion Painting and Illustration14:0017:00WEDNESDAYModa Stüdyo
FSH106Introduction to Arts Education II10:0013:00THURSDAYVICTORIA 3/4
FSH108Mold Design I14:0017:00MONDAYModa Stüdyo
FSH203Clothing Creation Technics I14:0017:00FRIDAYModa Stüdyo
FZT102Hidroterapi-Balneoterapi09:0011:00Salıfizyoterapi lab
FZT104Fizyoterapide Ortez ve Protez Kullanımı11:0013:00Salıfizyoterapi lab
FZT106Kinezyoloji09:0011:00Perşembefizyoterapi lab
FZT108Fizyoterapi Yöntemleri-I11:0013:00Perşembefizyoterapi lab
FZT202Mesleki Uygulama09:0017:00PerşembeUygulama Alanı
FZT204Masaj Teknikleri ve Uygulama14:0017:00Çarşambafizyoterapi lab
FZT206Mesleki İngilizce II14:0017:00FRIDAYSALON
HIS104World History & Civilizations09:0012:00WEDNESDAYD12
IHM102Statistics For Tourism14:0016:00WEDNESDAYD5
IHM106The Business Of Tourism09:0012:00TUESDAYB12
IHM108HACCP & TQM Applications In Tourism09:0012:00WEDNESDAYB7
IHM202Hospitality Accounting & Cost Control15:0017:00THURSDAYB8
IHM204Front Office Software (CRS)09:0012:00THURSDAYD12
IHM206Food & Beverage Service12:0015:00TUESDAYD6
IHM208Nutrituion & Sanitation12:0015:00THURSDAYD5
IHM210Tourism Economics10:0013:00MONDAYB11
IHM310International Hotel Management09:0012:00FRIDAYD5
IRE102Introduction To International Relations14:0016:00TUESDAYB8
IRE204Comparative Politics II15:0017:00MONDAYD11
IRE208International Relations Theory11:0013:00MONDAYB7
IRE411Post Cold War Internetional Relations15:0017:00FRIDAYD12
İAY102Acil Hasta Bakımı-II14:0016:00ÇarşambaSMYO Uygulama LAB
İAY104Acil Sağlık Hizmetleri-II09:0012:00PerşembeSMYO Uygulama LAB
İAY108Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme-II13:0015:00CumaOFİS
İAY204Acil Hasta Bakımı-III16:0017:00ÇarşambaSMYO Uygulama LAB
İAY206Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme-IV15:0017:00CumaOFİS
İAY238Ambulans Servis Eğitimi12:0014:00PerşembeSMYO Uygulama LAB
İÇMT102İç Mekan Tasarımı I10:0017:00ÇarşambaB3 AUC STUDIO 1
İÇMT112Mimari Çizim II10:0013:00PazartesiVICTORIA 2/4
İÇMT122Dekorasyonda Üretim Teknikleri-II10:0013:00CumaAUC Studio
İÇMT132Renk Teorisi ve Uygulamaları14:0017:00PerşembeVICTORIA 2/1
İÇMT168İç Mekanda Ergonomi13:0014:00PerşembeOFİS
İÇMT212Dijital Tasarım ve Sunum II14:0017:00PerşembeB7
İÇMT272Restorasyon ve Koruma İlkeleri14:0016:00CUMAB8
İÇT101Temel Tasarım10:0017:00ÇarşambaAUC Studio
İÇT102İç Mimarlık Tasarım Stüdyosuna Giriş10:0017:00ÇarşambaAUC Studio
İÇT104Çevre Tasarımına Giriş/Çevre Bilgisi14:0016:00PazartesiVICTORIA 3
İÇT111Mimari Çizim I10:0013:00PazartesiB3 AUC STUDIO 1
İÇT112Mimari Çizim II10:0013:00PazartesiVICTORIA 2/1
İÇT122Yapı Teknolojisi II10:0013:00CumaB3 AUC STUDIO 1
İÇT132Renk Teorisi ve Uygulamaları114:0017:00PerşembeVICTORIA 2/2
İÇT132Renk Teorisi ve Uygulamaları214:0017:00PerşembeVICTORIA 2/4
İÇT142Modern Mimarlık Tarihi14:0017:00CumaB3 AUC STUDIO 1
İÇT201İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu I10:0017:00SalıAUC Studio
İÇT202İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu II10:0017:00SalıVICTORIA 2/1
İÇT204Çevre ve Bitki Tasarım Projesi10:0013:00PazartesiVICTORIA 3
İÇT211Dijital Tasarım ve Sunum I10:0013:00PerşembeB7 / B3 AUC STUDIO 1
İÇT212Dijital Tasarım ve Sunum II14:0017:00PerşembeB6
İÇT252Çevresel Kontrol Sistemleri10:0013:00CumaD12
İÇT301İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu III10:0017:00SalıVICTORIA 2/1
İÇT302İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu IV10:0017:00SalıVICTORIA 2/1
İÇT342Moduler Sistemler ve Ergonomi13:0014:00PerşembeOFİS
İÇT372Koruma ve Restorasyon14:0016:00CUMAB8
İÇT402Mezuniyet Projesi10:0017:00SalıVICTORIA 2/1
İÇT412Portfolyo ve Sunum15:0017:00PazartesiVICTORIA 3/1
KAM206Anayasa Hukuku15:0017:00ÇarşambaD9
KAM402Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi15:0017:00ÇarşambaD12
LAW102English Legal Method II12:0015:00MONDAYD11
LAW104Constitutional &Administrative Law II09:0012:00THURSDAYD11
LAW106Legal Philosophy II12:0015:00THURSDAYD11
LAW108Legal Res. & Writing II09:0012:00MONDAYD11
LAW110LAW110 Communication and Study Skills II10:0013:00FRIDAYD10
LAW202Crim.Law & Proc II15:0017:00MONDAYVICTORIA 2/4
LAW204Contract Law II17:0019:00MONDAYVICTORIA 2/4
LAW206Intro.to EU Law II17:0019:00TUESDAYVICTORIA 2/4
LAW208Consumer Law17:0019:00TUESDAYVICTORIA 2/4
LAW210Family Law II15:0017:00WEDNESDAYVICTORIA 2/4
LAW302Law of Torts II15:0017:00THURSDAYVICTORIA 2/4
LAW304Land Law II17:0019:00THURSDAYVICTORIA 2/4
LAW306Equity & Trusts II09:0012:00WEDNESDAYD9
LAW308Evindence & Civil Procedure II19:0020:30THURSDAYVICTORIA 2/4
MAT102Business Mathematics II09:0012:00SalıD12
MED104Foto-Grafik10:0012:00SalıB7
MED111Temel Sanat Eğitimi10:0016:00PazartesiVICTORIA 39
MED112Temel Tasarım10:0016:00PazartesiVICTORIA 39
MED142Modern Sanat Tarihi15:0017:00PerşembeD12
MED202Görüntü Estetiği10:0013:00PerşembeB12
MED206Görsel Tasarım10:0013:00ÇarşambaB6
MED208Film Yapım Teknikleri14:0017:00SalıB12
MED210Tipografi14:0017:00PazartesiB7
MED301Görsel Medya Analizi10:0013:00PerşembeAUC Studio
MED310Web Tasarımı14:0016:00CumaB7
MED402Kitle İletişim Kuramları10:0013:00CumaB12
MED404Portfolyo Tasarımı09:0010:00SalıB7
MED406Kinetik Tipografi09:0010:00ÇarşambaB7
MED4103B Bilgisar Animasyon14:0017:00ÇarşambaB7
MED430Medya ve Kimlik12:0015:00CumaB11
MED445Yeni Medya ve Toplum10:0013:00SalıD5
MED446Mezuniyet Projesi14:0017:00ÇarşambaOFİS
NH002National History - IIGoogle Classroom (Asenkron)
PA102Introduction to Art Studio10:0017:00TUESDAYVICTORIA 39
PA1043D Design10:0013:00FRIDAYVICTORIA 3
PA112Drawing II14:0017:00WEDNESDAYVICTORIA 39
PA132Color Theory & Practice14:0017:00THURSDAYVICTORIA 2/1
PA142History of Modern Art10:0012:00THURSDAYVICTORIA 3/4
PA202Art Studio II10:0017:00TUESDAYVICTORIA 39
PA211Advanced Drawing I14:0017:00WEDNESDAYVICTORIA 39
PA232Fundamentals of Sculpture10:0013:00WEDNESDAYVICTORIA 39
PA301Art Studio III110:0017:00TUESDAYVICTORIA 39
PA311Experimental Media09:0010:00THURSDAYOFİS
PA312Visual Codes10:0013:00THURSDAYVICTORIA 39
PA332Art in Context10:0013:00MONDAYVICTORIA 3/4
POD104Ayak Ortapedisi14:0016:00Salıfizyoterapi lab
POD106Patoloji11:0013:00PERŞEMBEPODOLOJİ LAB
POD108Podoloji Uygulamaları-II14:0017:00PERŞEMBEPODOLOJİ LAB
POD202Ayak Sağlığı15:0017:00ÇARŞAMBAPODOLOJİ LAB
POD204Podoloji Uygulamaları-IV09:0012:00SALIPODOLOJİ LAB
POD206Diyabet Ve Ayak Sağlığı-II09:0011:00PERŞEMBEPODOLOJİ LAB
POD207Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulamaları14:0016:00SALIfizyoterapi lab
POD208Ayak Deri Hastalıkları13:0015:00ÇARŞAMBAPODOLOJİ LAB
POLS202History of Political Thought14:0016:00TUESDAYD10
PS221seramik 118:0020:00PerşembeSeramik Atölye
PUB306Research Methods15:0017:00WEDNESDAYD10
RPD102Fizyolojik Psikoloji11:0013:00PerşembeD5
RPD104Gelişim Psikolojisi I14:0015:00SalıD5
RPD106Okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık10:0013:00PazartesiOFİS-alayköy
RPD202Kişilik Kuramları10:0013:00PerşembeD10
RPD204Yaşam Dönemleri ve Uyum Sorunları10:0013:00SalıOFİS-alayköy
RPD206Karakter ve Değer Eğitimi11:0013:00ÇarşambaD11
RPD208Test Dışı Teknikler10:0013:00CumaB7
RPD306Grupla Psikolojik Danışma14:0017:00CumaOFİS-alayköy
RPD308Mesleki Rehberlik Uygulamaları14:0016:00PazartesiOFİS-alayköy
RPD316Ana-Baba Eğitimi14:0016:00PerşembeB12
SİY202Siyasal Düşünceler Tarihi17:0019:00SalıD5
SİY302Politik Psikoloji17:0018:00ÇarşambaD6
SİY304Siyasi İdeolojiler17:0019:00PerşembeD12
SİY306ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ14:0016:00Çarşamba D11
SİY308Çevre Politikaları ve Hukuku15:0017:00SalıD9
SİY415Siyasi Partiler ve Seçim Sistemleri11:0013:00SalıOFİS
SİY417Siyasal Teori17:0019:00SalıD12
SKP102Genel Muhasebe12:0015:00PerşembeD12
SKP104Sağlık Hizmetleri ve Yönetimi11:0013:00SalıD11
SKP204Sosyal Sorumluluk Projesi13:3014:00ÇARŞAMBAOFİS-alayköy
SKP206Hastane Yönetimi ve Organizasyonu II14:0017:00PazartesiD9
SKP210Sağlık Mevzuatı ve Uygulaması11:0013:00PazartesiB6
SKP212Mesleki Proje14:0015:00PerşembeOFİS-alayköy
SKP214Sağlık Kurumlarında Kaynak Planlaması09:0011:00PazartesiB6
SKP216Mesleki Uygulama12:0013:00PerşembeOFİS
SMY102 İlkyardım09:0011:00ÇarşambaSALON
SMY105Kimya09:0011:00SalıD11
SMY106Sterilizasyon09:0011:00PazartesiD5
SMY112Organ ve Sistem Anatomisi09:0011:00PazartesiSALON
SMY207Tıbbi Etik/Meslek Etiği15:3017:00PazartesiSALON
SMY209İletişim Becerileri II10:0012:00ÇarşambaD5
SMY211Araştırma Yöntem ve Teknikleri14:0016:00Çarşamba D11
SOCY100Sociology15:0017:00TUESDAYB11
SOS106Sosyolojiye Giriş14:0016:00ÇarşambaD6
SÜS107Mesleki Uygulama I16:0017:00CumaTarımsal Araştırma Serası
SÜS202Kesme Çiçek Yetiştiriciliği II17:0018:30SalıVICTORIA 39
SÜS204Dış Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği II17:0018:00PerşembeVICTORIA 39
SÜS206İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği II18:3020:00SalıVICTORIA 39
SÜS210Bitki Kompozisyonu17:0019:00PazartesiVICTORIA 39
SÜS212Tarım Alet ve Makineleri16:0017:00PazartesiVICTORIA 39
TAR102Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi - IIGoogle Classroom (Asenkron)
TAR104Dünya Tarihi ve Medeniyetler09:0012:00ÇarşambaD12
TBUS112İktisada Giriş II15:0017:00PerşembeD11
TBUS204Finansal Muhasebe II12:0015:00PerşembeD12
TBUS206İstatistik II14:0016:00ÇarşambaD11
TBUS208İşletme HukukuDanışmanınızla iletişime Geçiniz
TBUS212Makroekonomi17:0019:00CumaD12
TBUS308Finansal Yönetim II12:0015:00CumaB6
TCS202İletişim Becerileri II10:0012:00ÇarşambaD5
TCS202İletişim Becerileri II10:0012:00ÇarşambaD5
TDS103Tıbbi Dokümentasyon I09:0011:00ÇarşambaD11
TDS212Hastane İşletmelerinde Bilgi İşlem10:0012:00Perşembe D6
TGT202Tıbbi Görüntüleme IVDanışmanınızla iletişime Geçiniz
TFL102Turkish For Foreigners-II13:0014:00WEDNESDAYD10
TGT204MESLEKİ YABANCI DİL I I14:0017:00FRIDAYSALON
TMAT102İşletme için Matematik ll12:0015:00PazartesiB12
TPSY102Psikolojiye Giriş II10:0013:00PazartesiD6
TPSY104Gelişim Psikolojisi II10:0012:00CumaD9
TPSY202Klinik Psikoloji II14:0017:00PazartesiB11
TPSY204Sosyal Psikoloji II10:0013:00SalıD6
TPSY206Davranışın Biyolojik Temelleri11:0013:00PerşembeD5
TPSY207İletişim Becerileri II10:0012:00ÇarşambaD5
TPSY208İstatistik ve Araştırma Metodları14:0016:00ÇarşambaD11
TPSY210Deneysel Psikoloji II (Dikkat ve Bellek)09:0011:00PerşembeD5
TPSY302Sağlık Psikolojisi10:0013:00ÇarşambaD6
TPSY306Psikoterapi14:0017:00SalıB7
TPSY308Psikolojide Etik ve Yasal Konular14:0017:00CumaD6
TPSY310Psikofarmakoloji14:0017:00ÇarşambaD7
TPSY312Bağımlılık Psikolojisi10:0013:00CumaD6
TURK002TURKISH IIGoogle Classroom (Asenkron)
TURK102Türk Dili - IIGoogle Classroom (Asenkron)
ULU204Karşılaştırmalı Politika II18:0019:30PazartesiD9
YBT104Farmakoloji11:0013:00ÇarşambaD8