KKTC Burs ve Yerleştirme Sınav Kayıt


  BİZ KİMİZ ?

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nden Aday Öğrencilere Fırsatlar

  • Lisans programlarında %100’e Varan Burs İmkanı
  • Ön Lisans programlarında %100’e Varan Burs İmkanı
  • Yüksek Lisans Fırsatı
  • Çift Anadal Fırsatı
  • Akşam Dersi Fırsatı
  • Birbirinden Farklı Sertifika Programları

  KAÜ Hakkında

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Kampüsü sürekli büyümekte olan, akademik-idari personeli ve öğrencileri ile çok kültürlü ve sıcakkanlı büyük bir aileyi bünyesinde barından, tarihi zenginliğiyle birlikte yenilikçi ve modern yapısı ile renkli ve güvenilir bir ortam sunuyor…

  Akademik çalışmaların yapıldığı tam donanımlı bilgisayar ve sağlık laboratuvarlarının yanında, amfi tiyatrosu, mimari stüdyoları, sanat atölyeleri, tarihi kütüphanesi, uzaktan eğitim merkezi ve dijital destekli derslikleriyle de öğrencilere çağdaş bir ortam sunuyor.

  Aynı zamanda, kampüste yapılan sanat etkinlikleri, sergiler, müzik dinletileri, tiyatro gösterileri, çok çeşitli sosyal ve akademik faaliyetler öğrencilerin üniversite yaşamını zenginleştirmektedir.

  Lisans Programları

  Ön Lisans Programları

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nden Çalışanlar Için Akşam Eğitimi Uygulaması

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) “Eğitim Çalışanın da Hakkı” misyonuyla, beş farklı bölümde akşam derslerinin açılacağını bildirdi. KAÜ Genel Sekreteri Doç Dr. Alp Karaca, günümüz ekonomik şartlarında herkesin çalışması gerektiğini fakat aynı zamanda eğitim hayatına da devam etmek isteyen tüm vatandaşlar için akşam derslerinin açılacağını duyurdu. Doç Dr. Alp Karaca “Eğitimin yaşı olmadığı gibi artık saati de yok. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi olarak hem çalışıp hem de okumak isteyen tüm halkımızı KAÜ ailesinin birer parçası olmaya davet ediyoruz.” diyerek ilk aşamada akşam eğitimi verecek olan bölümleri; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme Yönetimi, Aşçılık, Podoloji ile İlk ve Acil Yardım olarak belirlediklerini dile getirdi. KAÜ Genel Sekreteri Doç Dr. Alp Karaca “Daha önceleri ‘Yaşam Boyu Eğitim’ vizyonuyla ilerleyen üniversitemiz şimdi de mesleki kariyeri devam ederken aynı anda eğitim almak isteyen herkes için akşam eğitimi uygulamasını hayata geçiriyor” dedi. Karaca, tüm adayların detaylı bilgi için Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarından veya +90 548 884 11 11 numaralı telefondan iletişim kurabileceklerini bildirdi.

  2020-2021 MEZUNLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

  Geçtiğimiz bu zor günlerde başarıya KAÜ ile ulaşan ve geleceğe güçlü adımlarla giden bir aile.