Türkiye Aday Öğrenci

Kıbrıs Aday Öğrenci

KAÜ Hayvanseverler Kulübü Öğrencilerinden “Pati Ev”

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla kedi ve köpek evleri inşa etti.
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü öğrencileri yaklaşan soğuk hava şartları nedeniyle sokak hayvanları yararına “Pati Ev”leri tasarladı. Kurulduğu günden bugüne sokak hayvanları yararına birçok etkinlik düzenleyerek bu konuda dikkat çeken KAÜ Hayvanseverler Kulübü öğrencileri ve yetkilileri inşa ettikleri “Pati Ev”lerini KAÜ yerleşkesinin bulunduğu Surlariçi’nin belirli bölgelerine yerleştirdi. Yaklaşan soğuk hava şartlarına uygun olarak hazırlanan kulübelerle hayvanlar sıcak yuvalarına kavuştu.

KAÜ Hayvanseverler Kulübü Danışmanı Öğretim Görevlisi Merve Akgül ve öğrencileri tüm hayvanların dünyaya gelirken eşit doğduklarına, aynı var olma ve herkes tarafından gözetilme, bakılma ve korunma hakkına sahip olduklarını dile getirdi. Öğr. Gör. Merve Akgül,

“Geçen dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de sokak hayvanlarının mama, su, barınma ve veteriner ihtiyaçlarını karşılamak için birçok etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz. Minik dostlarımız için sadece üniversitemiz yerleşkesinin bulunduğu Surlariçi bölgesi değil daha birçok farklı bölgeye de ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sokak hayvanlarının da öğrenciler gibi KAÜ ailesinin birer parçası olduğunu vurgulayan Akgül,

“Minik dostlarımızın da bizler gibi iyi ve sağlıklı koşullarda yaşamaya hakkı var. Bu misyon ve düşünce ile bizimle birlikte hareket eden, tüm öğrencilerime ve KAÜ yetkililerine teşekkür ederim.”

diyerek yakın zamanda yine bir kermes düzenleneceğinin de bilgisini verdi.